Географски диктат

У Брусу у организацији Руског географског друштва  одржан  je IV Географски диктат. Провера знања из географије, организована је још у Врању, Београду и Косовској Митровици, а Диктату у Средњој школи у Брусу придружили су се и студенти Географског факултета који се налазе у наставно научној бази у Блажеву.

Географски диктат се одржава од 2015.године, а ово је први пут да су учешће узели млади Брусјани.Ове године Диктат је организован у преко 60 земаља са великим бројем учесника , међу којима се нашло 14 ученика и 9 студената који су Диктат радили у Средњој школи у Брусу.

Учесници Диктата су имали 45 минута да одговоре на 30 питања о географским и природним одликама Русије , а резултати овог анонимног теста биће познати у децембру.