Поетски конкурс “Десанка Максимовић“

Ваљевска гимназија је ове године, традиционално, организовала,  на републичком нивоу, Поетски конкурс “Десанка Максимовић“, 27. по реду,  за најбољу песничку збирку ученика средње школе. Може се рећи да је конкурс ове године прераставо оквире републичког,  јер су на њему учествовали и средњошколци који пишу ћириличним писмом и из суседних земаља. На овогодишњем конкурсу  пристигло је 39 радова, а стручни жири у саставу Драган Лакићевић, главни уредник СКЗ (председник), академик Матија Бећковић, песник (члан) и Вера Ваш, професор (члан), на својој седници 25. априла 2019. године, донели су одлуку да на финално вече позову десет песникиња и песника.

То су (по азбучном реду):
1. Арбутина Милица (Београд)
2. Бардун Тамара (Сремски Карловци)
3. Говедарица Антанасијевић Анастазија (Београд)
4. Грујичић Немања (Ваљево)
5. Миљковић Анђела (Брус)
6. Настасић Ленка (Сомбор)
7. Пејовић Николина (Зрењанин)
8. Тешовић Ксенија (Котор)
9. Шћекић Марта (Подгорица)
10. Шућур Милена (Никшић)
Међу десет финалиста нашла се и наша ученица другог разреда гимназије Анђела Миљковић. С Анђелом је радио, као њен ментор,  професор српске књижевности и језика Љубиша Красић. На проглашењу победника, у Свечаној сали Ваљевске гимназије, 15. маја, од 18.30 часова, сваки финалиста се представио публица са по три своје песме, по сопственом избору. Поезију  финалиста говорили су и рецитатори Ваљевске гиманзије. По завршеном представљању, проглашени су победници овогодишњег конкурса. Наша ученица, Анђела Миљковић, освојила је треће место. Честитамо јој на награди!