Обавештење за ученике који су се пријавили за полагање пријемног испита за ИТ одељење гимназије

Поштовани,

Са циљем успешне реализације пријемног испита за одељења за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику шаљемо вам неколико неопходних информација.

Средња школа у Брусу у којој су се ученици пријављивали за полагање пријемног испита, доставће комплетне спискове ученика Гимназији у Крушевцу – школи у којој се организује полагање.

1. Пријемни испит се полаже 10.јуна 2020. године у 10 часова у Гимназији у Крушевцу

1. Ученици треба да буду у Гимназији у Крушевцу – школи у којој полажу најкасније у 9:15 часова.

1. Јединствени списак ученика истиче се у холу школе и на вратима учионица.

1. Потребно је да ученици са собом имају:

• Ђачку књижицу са фотографијом

• Флашицу воде и

• прибор за рад лењир, троугао, угломер, шестар, оловка хемијска, оловка графитна, гумица и калкулатори са основним рачунским операцијама. Примери калкулатора који су дозвољени за коришћење приказани су у наставку дописа.

• Не може се користити калкулатор на мобилном телефону. Мобилни телефони су забрањени.

• Празан папир оверен печатом школе (2 по ученику) који је потребан за помоћни рад припремиће школа организатор полагања. Тај папир се не предаје.

1. Достављање података:

Школа у којој се полаже пријемни, шаље резултате другим школама.

На сајту школе могу се објавити резултати само ако су шифрирани (заштита података о личности).

У холу школе се истиче списак са именом и презименом кандидата и резултатом пријемног.

ПРИМЕРИ КАЛКУЛАТОРА КОЈЕ УЧЕНИЦИ МОГУ КОРИСТИТИ

НА ПРИЈЕМНОМ ИСПИТУ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА