ЦЕЛА СРБИЈА ЋЕ ОВО ГЛЕДАТИ! Ево када играју Бразил – Швајцарска и шта „орловима“ треба за пролазак у нокаут фазу Светског првенства

ЦЕЛА СРБИЈА ЋЕ ОВО ГЛЕДАТИ! Ево када играју Бразил – Швајцарска и шта „орловима“ треба за пролазак у нокаут фазу Светског првенства

СРБИЈА и Камерун су приредили драматичан дуел љубитељима фудбала, а наша репрезентација је испустила прилику да дође до прве победе на Светском првенству чији је домаћин Катар. Зато ће сви сада пратити други меч ове, групе Г, меч који ће много тога открити.

Podsetimo, dva gola prednosti nisu bili dovoljni „orlovima“, Srbija i Kamerun su odigrali 3:3, pa su sada na potezu Švajcarska i Brazil.

Oni će se sastati ovog petka od 17 časova, uz direktan prenos na portalu „Novosti“.

Šta bi trebalo Srbiji? Više je varijanti, ali jedna je najizglednija.

Ako, očekivano, „karioke“ pobede, pred poslednje kolo će Brazil imati šest bodova, „sajdžije“ tri, a Srbi i Kamerunci po bod.

„Orlovima“ bi u tom slučaju trebala pobeda nad Švajcarskom za prolazak dalje, pod uslovom da Kamerun ne priredi veliku senzaciju protiv Brazila.

– Sada, bilo bi dobro da Brazil pobedi Švajcarsku, pa da onda mi pobedimo Švajcarce i prođemo dalje – rekao je Sergej Milinković Savić posle remija sa Kamerunom.

Na tabeli, trenutno, Švajcarska je ispred Srbije i zbog tri boda (naspram jednog „orlova“), ali ima i bolju gol-razliku. 1:0 naspram 3:5.

Naravno, ako Brazil dobije Švajcarce večeras, Srbiju dalje vodi bilo koja pobeda nad Švajcarskom. Ali, ako „sajdžije“ odigraju nerešeno s Brazilcima, imaće četiri boda i gol razliku od sadašnjih +1. To znači da minimalna pobeda Srbije nad Švajcarskom ne bi bila dovoljna našim fudbalerima, jer je prvi parametar za prolazak dalje kod timova sa istim brojem bodova – ukupna gol-razlika u grupi.

Dakle, eventualna pobeda od 1:0 u trećem kolu ostavila bi Srbiju na trećem mestu (u slučaju da Švajcarska odigra nerešno sa Brazilom), jer bi Srbija imala gol-razliku 4:5, a Švajcarci bili na „nuli“. Samo trijumfi od dva ili više golova razlike bi značili „orlovima“, ako Švajcarska izbegne poraz od „karioka“.

Ali… šta će biti, tek ostaje da se vidi. Sumnje nema – da tek sledi velika drama, i to u petak od 20 časova kada će se igrati oba meča 3. kola grupe G.