Музичка секција Средње школе на Сусретима младих певачких група у Тополи

На позив етномузиколога др. Јелене Јовановић, сарадника музиколошког института САНУ, млада певачка група састављена од чланова музичке секције Средње школе Брус и ученика са одсека за Српско традиционално певање Музичке школе у Брусу, коју води проф. Марија Милосављевић, гостовала је на 12. издању фестивала “Сусрети младих певачких група Србије“, у оквиру манифестације “Опленачка берба“ у Тополи 8. октобра. Група ученика је састављена од учесника на прошлогодишњем снимању компакт диска у издању САНУ, и нових чланова музичке секције Средње школе.
Група је 8.10. 2023. у Тополи, наступала на заједничком концерту младих ансамбала Србије, и учествовала на радионицама српског и грузијског традиционалног певања. Радионицу српског традиционалног певања је водила др. Јелена Јовановић, а радионицу грузијског вишегласног традиционалног певања је водио проф. др. Тамаз Габисони са државног универзитета у Тбилисију