NAGRADA ZA NAJBOLJU PRODUKCIJU FESTIVALA

Kрунска награда Републичког фестивала ученичког филма „Филић Филмић“ припала је СРЕДЊОЈ ШКОЛИ БРУС за филм „Живот је сан – прича једног гитаристе“.
Филм су снимили чланови Студија за компјутерску анимацију и филм „Мика Ђорђевић“ наше школе. Ово је 4. по реду награда у 3 школске године коју на Републичким фестивалима освајају ови ученици ИТ одељења и њихови професори ментори (2 x Велика Плана, Врмџа, Нови Сад) . . .
Филм „Прича једног гитаристе“, синопис:
Врата перцепције тринаестогодишњем Богдану Николићу отворена су оног тренутка када му је отац поклонио плочу легендарног Џимија Хендрикса „Band of Gypsys“. Осетио је магију дисторзираног гитарског звука и полетео. Сваки риф, свака нота коју Богдан у овом филму свира говори једну причу, живи један живот, испољава једну емоцију.
Ово је кратак филмски омаж чаробном роцк’н’ролл универзуму у чијем су центру Hendrix, Točak, Stevie Ray Vaughan, Clapton, Led Zeppelin, The Allman Brothers Band а њихове гитарске пасаже свира овај, раскошним талентом дарован, Богом дан (nomen est omen), млади човек чији Stratocaster нарушава монотонију актуелних музичких токова и у фокус поставља неке исконске, помало заборављене, данас алтернативне вредности . . . Stratocaster кога ћемо пропуштеног кроз wах wах педалу чути још много, много пута . . .
Гитару свира и говори: Богдан Николић
Рецитује: Лука Петровић
Камера, дрон: Јован Јовановић, Константин Костић
Анимација: Иван Тошев