Едукација за повећање безбедности младих у саобраћају

У организацији Савета за безбедност општине Брус, у Хали спортова у Брусу, са почетком у 11 сати, данас је одржана едукација за повећање безбедности младих у саобраћају којој су присутвовали ученици наше школе.

Том приликом су, поред самог предавања, ученици имали прилику да возе наменско возило – четвороциклса погоном на људсу снагу са и без „пијаних“ наочара. Посебан акценат је управо био на симулацији вожње под дејством алкохола и психоактивних супстанци.

За време трајања едукације подељени су едукативни флајери и поклони (привезак – беџ) који су направљени тематски за ову област.

Едукација је усмерена ка указивању младима о штетности коришћења психоактивних супстанци на безбедност у саобрацају, као и безусловном придржавању саобрацајних прописа. Ученици су могли да виде и кратке, едукативне филмове о последицама непридржавања прописа.

У наставку погледајте видео записе и фотографије: