Бројевни системи

Поштовани ученици,

Кликните на линк:

Сегмент 2

Овај сегмент радите у паровима. Користећи активне методе учења као што је учење путем открића и хеуристичко учење одн. учење истраживањем обрадите задату тему у облику PowerPoint презентације, снимљени фајл изаберите преко доњег дугмета Choose File и пошаљите.
Један пар ученика заједно ради, шаље и касније презентује тему. Теме су следеће:

Tema I : Никола Антић и Филип Видојевић

d. EDVAC, Džon fon Nojman
e. UNIVAC 1 – Mokli i Ekert

Tema V: Василије Судимац и Милош Џодић
a. Prva, druga, treća i četvrta generacija
b. Superračunari
c. Personalni računari

- Презентација (рачунајући насловни и завршни слајд) мора имати најмање 15, а највише 30 слајдова, меморијске величине највише до 10 MB
- Немојте стављати анимације за прелаз између слајдова које дуго трају
- Не пишити превише текста, потрудите се да буде само по цртицама уз слике онога о чему пишете – више информација морате да имате у својој глави (у својој радној меморији) и те информације ћете вербално презентовати када будете представљали свој рад

Сегмент 3