Takмичење средњошколаца у предузетничким вештинама

Такмичење ПОСЛОВНИ ИЗАЗОВ  је једнодневни догађај у коме наставници постављају пред тимове ученика „изазов“који представља неки од реалних пословних проблема. Ово такмичење има за циљ да ученицима пружи увид у савремени начин пословања и мотивише их да размишљају проактивно и своје идеје спроведу у дело.“Изазов“који је стављен пред  ученике је гласио:“Како задржати младе у својој средини?“.Тимови уз помоћ ментора  осмишљавају решење овог проблема и презентују га пред жиријем.Три прво пласирана тима добила су  награде а,изабрана су и 4 ученика :Милан Миликић,Јована Синђелић,Немања Радмановац и Ђурић Сандра који су се по мишљењу жирија највише истакли у комуникацији ,сналажљивости у непознатој ситуацији  и убедљивости. Регионално  такмичење одржаће се у Крагујевцу 27.11.2019.год.

У средњој школи у Брусу  такмичила су се 26 ученика у 6 тимова,а жири који их је оцењивао био је састављен од четири члана:Радован Московљевић :шеф одсека за друштвене делатности општине Брус,Драгољуб Марковић:директор Туристичке организације Брус , Соња Јевремовић :ментор Агенције за регионални развој Расинског округа и Марија Урошевић :мастер економиста (професор предузетништва у Медицинској школи из Крушевца.Професори економске групе предмета : Виолета Аздејковић, Лидија Дачковић, Снежана Шовић, Бојан Јаковљевић и Дејан Бојовић су пружали  менторску  подршку у изради бизнис планова . . .